MASAŻYSTA Z DOSTAWĄ DO DOMU

MASAŻYSTA Z DOSTAWĄ DO DOMU

To robocza nazwa projektu Masaż drogą do lepszego samopoczucia osób niepełnosprawnych, inicjatywy skierowanej do 4 osób niepełnosprawnych z naszej Gminy.
Od pomysłu do realizacji szczęśliwie droga była krótka z dwóch powodów.
Po pierwsze projekt został złożony w styczniu i pozytywnie oceniony w konkursie Ochrona i promocja zdrowia ogłoszony przez Gminę Nowe. Dofinansowanie projektu z Gminy Nowe to 4500,00 zł.
Po drugie na etapie przystępowania do konkursu zjawili się oni – Marcin Tomiak i Maciej Otlewski ( były mieszkaniec naszego miasteczka) – w najbardziej odpowiednim czasie i mnóstwem pozytywnej energii.
Cała sytuacja była niezwykle zaskakująca. Zjawiło się dwóch mężczyzn, którzy bezinteresownie chce nam pomóc, słysząc jaki mamy pomysł na wsparcie osób niepełnosprawnych i mówią zróbmy to razem.
Nie śniło nam się, że po spotkaniu nasze działania będą tak pozytywnie odebrane i tak zapadła decyzja o wzięciu udziału w naszym nowym wspólnym przedsięwzięciu. Niezwykle pozytywnie nastrajają nas takie bezinteresowne działania i przekonują, że warto robić coś z myślą o innych.
Zawsze byliśmy przekonani, że nic nie dzieje się bez przyczyny a ludzie na naszej drodze działań dla społeczności lokalnej zjawiają się w najbardziej odpowiednim momencie i nie zawiedliśmy się i tym razem.
Dzięki współpracy z Marcinem i Maciejem, mogliśmy zakupić bardziej profesjonalny stół do masażu wraz z akcesoriami renomowanej na rynku marki HABYS oraz zwiększyć liczbę godzin z 11 do 16 h masażu dla każdego uczestnika projektu.
Projekt jest skierowany do 4 osób niepełnosprawnych ( nie będących uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej) z naszej Gminy. Dla każdego uczestnika projektu przewidziane jest 16 h masażu klasycznego z wykorzystaniem bańki chińskiej wykonywany w miejscu zamieszkania.
Dlaczego w domu? Żeby zapewnić jak największe poczucie komfortu, bezpieczeństwa i zmniejszyć problem z dojazdem, który często dla osób niepełnosprawnych jest już wystarczającą barierą nie do pokonania.
Odpowiednie dokumenty zostały podpisane, ewentualne przeciwwskazania do wykonywania masażu wykluczone. Od jutra przystępujemy do masowania według indywidualnego harmonogramu spotkań ustalonego z każdym uczestnikiem projektu.