W imieniu Lokalnego Forum Organizacji Pozarządowych dziękujemy wszystkim gościom, wystawcom, artystom i pozostałym osobom, które wsparły to niezwykłe wydarzenie. Dzięki Wam mogliśmy poczuć tę wyjątkową atmosferę, jaka towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia.

Podsumowując całą imprezę – wokół Rynku w Nowem stanęło ponad 20 stoisk. Specjalne, świąteczne oferty prezentowali rękodzielnicy, szkoły, placówki oświatowe, stowarzyszenia, fundacje i lokalne firmy. Można było zakupić pierogi, krokiety, wędzone ryby, pyszne ciasta, miody „prosto z pasieki”. Spróbować barszczu, bigosu, świeżo parzonej kawy, kiełbasek z grilla.

Stragany uginały się pod ilością ręcznie wykonanych, przepięknych ozdób świątecznych, ale również wyrobów z drewna, czy zabawek.

W części artystycznej wystąpili: Cantores Novienses, Chór Kameralny, ZSP z Nowego, Ośrodek Szkolno-Wychowaczy z Warlubia, Kółko regionalne przy Przedszkolu Samorządowym w Nowem, stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary, Stowarzyszenie rozwoju wsi Mały Komorsk „Swojacy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Nowego wraz z podopiecznymi, Ania Jędrzejczyk oraz duet Małgorzata Blutka i Piotr Gumkowski. Wszyscy włożyli mnóstwo serca w wykonanie najbardziej urzekających kolęd i pastorałek.

Nie da się ukryć, że nawet pogoda była nam przychylna. Lekko prószący śnieg tylko dodał uroku całemu wydarzeniu.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało się nam spotkać nie tylko po to, by kupić piękne ozdoby, czy spróbować świątecznych przysmaków, ale żeby po prostu spędzić ten świąteczny czas ze sobą. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku impreza przyciągnie jeszcze więcej zadowolonych gości.

Categories:

Tags:

©2023 FAI, Fundacja Aktywizacji i Integracji. Strona stworzona przez Kacper Śliwa.