Kochani XIII Powiatowe Zawody Latawcowe „Bliżej nieba” za nami. W zawodach wzięło udział 16 latawców płaskich i 8 skrzynkowym – to było wspaniałe uczucie widzieć Was tak licznie odwiedzających skarpę nadwiślańską. Chociaż pogoda około 9 postanowiła nas postraszyć udało się odgonić deszcz, czasem przy okazji też wiatr;) , który był wyjątkowo kapryśny. Cóż… emocji było mnóstwo, uśmiechy na Waszych twarzach to najlepszy dowód, że połączenie dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji to najlepsza alternatywa na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Początek nieco cichy ale Prezes ze swoim donośnym( harcerskim) głosem udowodnił, że nie potrzeba nagłośnienia aby zacząć zawody.

Wiemy, że niektórzy z Was całymi rodzinami walczyli z konstrukcjami przez ładnych kilkanaście godzin aby światło dzienne ujrzały prawdziwe cuda przestworzy. Niektórzy z Was załatwili sobie nawet klub kibicaJ brawo Wy!

Wspaniale obserwować Was tak bardzo zaangażowanych w puszczanie latawca, nie poddających się choć czasem robiących kilka ładnych kilometrów po skarpie.

A po kilku kilometrach wiadomo dręczy nas mały głód, który dzięki Pani Krystynie i Stanisławowi Podpora nie był nam straszny, kto próbował gofrów ten wie, prawdziwy majstersztyk.

W imieniu FAI dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację sobotnich zwodów i zapraszamy już za rok J

A oto wyniki zmagań konkursowych:

W kategorii latawców płaskich:

I miejsce : Hania i Paweł Wawrzyniak

II miejsce: Franek Lorkowski

III miejsce: Filip Cejrowski i Igor Lewandowski

 

W kategorii latawców skrzynkowych:

I miejsce : Marcel Biały

II miejsce: Szymon i Emil Wiśniewscy

II miejsce: Milena i Michał Opaccy

Wszystkim uczestnikom zawodów osobom zaangażowanym w konstruowanie latawców i dopingującym kibicom bardzo dziękujemy.

Categories:

Tags:

©2023 FAI, Fundacja Aktywizacji i Integracji. Strona stworzona przez Kacper Śliwa.