Już po raz drugi Fundacja wspólnie z innymi organizacjami zrzeszonymi w Lokalnym Forum Organizacji Pozarządowych zorganizowała dla mieszkańców Nowego kiermasz świąteczny. Pomysł zaczerpnięty z anglosaskiej tradycji organizowania w okresie świąt miejskich jarmarków. Szczególnie znane są te z Drezna, Regensburga, czy Monachium.

Nasz kiermasz, organizowany na tydzień przed wigilią świąt bożego narodzenia ma przede wszystkim tchnąć ducha świąt w mieszańców. Wspólne śpiewanie kolęd, spotkania, rozmowy sprawiają, że wszyscy czujemy nastrój nadchodzących świąt.

To także czas dla tych organizacji pozarządowych, które zajmują się wytwarzaniem rękodzieła, czy przygotowywaniem tradycyjnej lokalnej kuchni. Tak też jest w Nowem. Tylko tutaj można nabyć najpiękniejsze , ręcznie wykonane ozdoby i elementy wystroju, którymi od lat szczyci się nasz Warsztat Terapii Zajęciowej oraz od niedawna Pracownia Rękodzieła. Dla naszych wytwórców kiermasz był zwieńczeniem ciężkiej pracy ostatnich kilku tygodni.

Cieszymy się , że nasze wyroby zachwycają naszych klientów. Mamy nadzieję, że tak jak w tym roku, w przyszłym także nasi artyści zaskoczą kreatywnością, gustem i dobrym smakiem.

Categories:

Tags:

©2023 FAI, Fundacja Aktywizacji i Integracji. Strona stworzona przez Kacper Śliwa.