Aktualności

Zakończenie roku terapeutycznego

Zakończenie roku terapeutycznego

admin2019-08-01

Podopieczni z Warsztatów Terapii zajęciowej 17.07 kończąc rok terapeutyczny mieli dzień pełen wrażeń. Zaczęło się od zwiedzenia Teatru w Grudziądzu, odwiedzając każdy zakamarek gdzie nie zabrakło również mini występów na deskach sceny. Kolejnym naszym punktem była Restauracja ”Gniewko” gdzie czekał już pyszny obiad a później odpoczynek na świeżym powietrzu. Na zakończenie dnia odbył się wieczór filmowy i noc w Warsztatach. Następnego dnia podsumowując roczną pracę było wręczenie dyplomów dla wszystkich osób uczęszczających do WTZ Wakacje potrwają miesiąc, każdy ma na ten czas swoje plany i marzenia, we wrześniu wszyscy wrócą do tego ukochanego miejsca.

Integracyjny spływ po Wdzie

Integracyjny spływ po Wdzie

admin2019-07-11

Jak jest Fundacja, to musi być integracja! 07.07 udaliśmy się całą ekipą na spływ kajakowy po rzece Wdzie. Brak słońca i zachmurzone niebo nie zniszczyły nam humoru. Mimo tego, że niektórzy siedzieli pierwszy raz w kajaku, to szło im całkiem nieźle, nie licząc małych zderzeń i obracania się w kółko na pierwszym kilometrze spływu. Po 16 kilometrach trasy zakończyliśmy naszą kolejną wspólną przygodę.

Nowe dla Kasisi – udało się!

Nowe dla Kasisi – udało się!

admin2019-07-08

Każdy dołożył swoją małą cegiełkę, która przyczyniła się do tak szczytnego celu jak wsparcie Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, gdzie przełożoną jest siostra Mariola Mierzejewska, pochodząca z Nowego. Był to tydzień pełen pozytywnych emocji i spotykania się z ludźmi, którym się chce czynić DOBRO. W trakcie spotkania z Szymonem Hołownią i siostrą Mariolą przywołane zostały podsumowujące słowa takich akcji. „Najpierw Ciebie ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później walczą. Później wygrywasz”. Należy działać, jeśli się chce pomagać i nie oglądać się na innych. Właśnie tak możemy się integrować i czynić coś dla drugiego człowieka. Dzięki naszemu udziałowi w akcji, gdzie udało się zebrać blisko 14 tys. złotych daliśmy podopiecznym w Kasisi powody do radości i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. To wszystko pokazało, że warto pomagać i wywoływać uśmiech, szczególnie na twarzach dzieci.

©2020 FAI, Fundacja Aktywizacji i Integracji. Stworzone przez Kacper Śliwa.