Hoop Park

FAIowy Hoop Park to przestrzeń dedykowana wszystkim aktywnym kochającym terenową jazdę na rowerze….i nie tylko. Hoop Park, to nie tylko specjalnie przygotowany ziemny tor rowerowy przy ulicy Aleja 3-Maja w Nowem. To miejsce dostępne dla wszystkich, miejsce gdzie każdy może realizować swoje pomysły i idee.

Czego dotyczy/jaki problem rozwiązuje?

FAIowy Hoop Park jest naszą odpowiedzią na lokalne potrzeby dzieci i młodzieży aktywnie uprawiających terenową jazdę na rowerze. Dotychczas w mieście nie było takiej przestrzeni dedykowanej tej aktywności. Jednak Hoop Park, to nie tylko miejsce, to idea skupiająca lokalnych pasjonatów dwóch kółek. Inspirujemy, podpowiadamy, zachęcamy do jazdy rowerem z wyczynowym zacięciem.

Komu dedykowane?

FAIowy Hoop Park dedykujemy przede wszystkim dzieciakom i młodzieży. Wciągamy młodych ludzi w przestrzeń aktywności, sportu i przygody. Tutaj może zgłosić się każdy bez znaczenia ile ma lat i jakim sprzętem dysponuje.

Dodatkowe Informacje

Finansowanie

Idea w całości finansowana z własnych środków fundacji, w znacznej mierze pozyskanych od naszych odpowiedzialnych społecznie partnerów biznesowych (w szczególności od Zakładów Mięsnych NOVE oraz Firmy TAGRED Marcin Siudek). W 100% finansujemy dzierżawę działki (własność Gminy Nowe), utrzymanie czystości, rozbudowę infrastruktury…a także realizację rywalizacji sportowych. Obiekt tworzymy wspólnie z rowerzystami!

Czas realizacji

Pierwszy etap przygotowania Parku realizowaliśmy w latach 2019-2020. Teren został uporządkowany, wyprofilowano tor do jazdy wyczynowej, wyrównano pozostałą część. Pobudowano część infrastruktury. W lipcu 2020 mimo trudności związanych z COVID-19 udało się zorganizować pierwsze zawody rowerowe. W 2021 planujemy dalsze prace nad uatrakcyjnieniem samego toru, a także prace nad montażem ławek, obsadami roślin ozdobnych itp.

©2022 FAI, Fundacja Aktywizacji i Integracji. Strona stworzona przez Kacper Śliwa.